تسمه کانوایرپی وی سی

تسمه نقاله پی وی سی

تسمه نقاله پی وی سی

تسمه PVC چیست و کاربرد آن کجاست؟

تسمه نقاله پی وی سی یکی از تسمه های کاربردی در نوار نقاله ها یا کانوایرهای صنعتی می باشد. نوار نقاله ها به صورت افقی ( کانوایر تلسکوپی ، کانوایر زنجیری ، کانوایر غلتکی ، کانوایر خشک کن میوه و … ) و عمودی (کانوایر Z) قابل طراحی و تولید هستند.

کانوایرها ماشین آلات صنعتی هستند که در خطوط تولید کارخانه ها ، قسمت فروش فروشگاه ها ، خطوط مونتاژ شرکت ها ، کنترل بار فرودگاه ها و … برای انتقال مواد خام ، محصولات ، اقلام ، کالاها، چمدان ها و… کاربرد دارند. تسمه کانوایرها تعیین کننده نوع کاربرد آن ها نیز می باشد. به عنوان مثال تسمه نقاله لاستیکی منجید دار برای کانوایرهایی که موادی مثل سنگ یا مصالح ساختمانی انتقال میدهند مناسب می باشد.

تسمه های پلی وینیل کلراید یا همان PVC مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشند. به همین دلیل در کانوایرهای خطوط تولید صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی و فرآورده های گوشتی و صنایع نان کاربرد دارند.

تسمه کانوایر PVC چیست و کاربرد آن کجاست؟

ترکیب و ساختار تسمه پی وی سی

ساختار این تسمه های پی وی سی از الیاف یا فیبر مصنوعی می باشد که لایه ای نازک از پوشش لاستیکی آن را پوشش می دهد. ترکیب این فیبر می تواند پلی استر، کتان ، نایلون، و کربن نیز باشد. به طور کلی تسمه های PVC از تزریق پلی وینیل کلرید که نوعی پلاستیک پرکاربرد است بر روی نخ و پارچه بافته می شوند. به همین دلیل تسمه ها را PVC می نامند.

لایه بیرونی این تسمه ها به شکل صاف و آجدار در طول و عرض و ضخامت های مختلفی قابل تولید هستند. این تسمه ها در رنگ ها و آج های مختلفی نیز عرضه می شوند. این تسمه ها از نظر انعطاف پذیری نسبت به تسمه های لاستیکی و تسمه های مدولارانعطاف پذیری بالایی دارند. در کانوایرهای شیب دار و منحنی و مارپیچ می توان از این تسمه ها کمک گرفت.

قسمت داخلی تسمه می تواند از جنس پارچه باشد تا بین قرقره ها اصطکاک خوبی داشته باشد.

هر یک از شکل های تسمه (صاف و آجدار) نسبت به کاربردی که دارند استفاده می شوند. نوع آجدار برای کانوایرهای شیب دار مناسب می باشند. این نوع تسمه از لیز خوردن جعبه یا اقلام انتقالی روی کانوایر جلوگیری می کنند.

این تسمه ها نسبت به مواد شیمیایی ، دمای بالا ، خورندگی و آب داغ و روغن مقاوم هستند.

برای آشنایی با سایر تسمه نقاله ها و انواع آن کلیک کنید.

ترکیب و ساختار تسمه PVC
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *