نوار نقاله بهداشتی

نوار نقاله بهداشتی

نوار نقاله بهداشتی

کاربرد کانوایر بهداشتی کجاست؟

امروزه نوار نقاله ها یا همان کانوایرها از ماشین آلات پرکاربرد در صنایع مختلف می باشند. نوار نقاله ها نسبت به کاربردی که دارند و محیطی که کانوایر در آنجا اجرا می شود ، انواع مختلف دارند. کانوایر بهداشتی یکی از این نوار نقاله ها می باشد. در مراکز پخت نان و شیرینی ، کارخانه های صنایع غذایی ، شست و شو و بسته بندی میوه ، فرآوری گوشت و … از این کانوایرها استفاده می شود. بدنه یا شاسی کانوایرها نسبت به نوع استفاده میتواند استیل ، فولادی ، آهنی ، گالوانیزه باشد. نوع استیل به دلیل اینکه قابل شست و شو بوده ، زنگ نمی زند و بهداشتی است در کانوایرهای بهداشتی بیشتر استفاده می شود. نوع تسمه ای که در کانوایرهای بهداشتی استفاده می شود نیز متفاوت از سایر کانوایرها می باشد.

کاربرد کانوایر بهداشتی کجاست؟

تسمه کانوایر بهداشتی

تسمه هایی که در این کانوایرها استفاده می شوند معمولا می تواند فلزی ، PVC ، مدولار باشد. در زیر به اختصار هر یک از تسمه ها را توضیح می دهیم. برای آشنایی با انواع تسمه های نقاله و کاربرد آن ها کلیک کنید.

تسمه کانوایر بهداشتی

تسمه نقاله PVC مورد استفاده در کانوایر بهداشتی

تسمه های PVC مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشند به همین دلیل در صنایع دارویی و غذایی و بهداشتی کاربرد دارند. این تسمه ها در دو رنگ سبز و سفید تولید می شوند. وزن سبک و نصب آسانی دارند. در برابر ترکیبات روغنی ، آب داغ و خورندگی مواد مقاوم هستند. از نظر شکل ظاهری نیز می توانند به صورت صاف ، شطرنجی(برای آبکشی و عبور آب در کانوایرهای شست و شو) تولید می شوند. داخل بافت تسمه ها برای افزایش مقاومت ، منجید (تار و پودی از نوعی نخ مقاوم ) وجود دارد .

تسمه نقاله PVC مورد استفاده در کانوایر بهداشتی

تسمه توری فلزی مورد استفاده در نوار نقاله بهداشتی

این تسمه نقاله ها در جنس های فلزی، استیل ، گالوانیزه ، آهنی در اندازه مش( اندازه سوراخ های تسمه توری ) و طول و عرض های مختلف قابل تولید هستند. در محیط هایی که دما بالا است مثل کارخانه های صنایع غذایی و پخت نان و شیرینی، فولاد ، پتروشیمی از این تسمه ها برای کانوایرها استفاده می کنند.

تسمه توری فلزی مورد استفاده در نوار نقاله بهداشتی

تسمه نقاله مدولار مورد استفاده در نوار نقاله بهداشتی

این تسمه ها به شکل قطعه های ریز پلاستیکی هستند که به یکدیگر پین شده اند و یک تسمه را تشکیل داده اند. هر یک از این قطعه های پلاستیکی می توانند در گام های(اندازه قطعات کوچک پلاستیکی) مختلف تولید شوند. طول و عرض این تسمه ها می تواند طبق اندازه کانوایر قابل تغییر باشد.

تسمه  نقاله مدولار مورد استفاده در نوار نقاله بهداشتی
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *