کانوایر Z

کانوایر Z

کانوایر Z چیست و کجا کاربرد دارد؟

امروزه با پیشرفت صنایع مختلف ، استفاده از تجهیزات و دستگاه های صنعتی ببشتر شده است.

نوار نقال های Z یکی از انواع پرکاربرد این تجهیزات و جزو نوار نقاله ای عمودی هستند. این کانوایرها را می توان با شیب 30 الی 90 درجه طراحی و تولید کرد.

شکل ظاهری این کانوایرها به شکل Z می باشد به همین دلیل آن ها را کانوایر Z می نامند.

تسمه نقاله های مدولار یکی از تسمه های استفاده شده در این کانوایرها می باشند. این تسمه های پلاستیکی قابلیت دارند به حالت خم و شیب دار مونتاژ شوند.

کانوایر Z چیست و کجا کاربرد دارد؟

کاربرد کانوایرZ

این نوع کانوایرها برای انتقال ، جابه جایی ، بسته بندی ، بارگیری و تخلیه مواد ، قطعات ، کالاها ، جعبه ، محصولات و…

از یک سطح و ارتفاع به سطح و ارتفاعی دیگر در کارگاه و کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

از کانوایرهای Z برای انتقال مواد فله ای و گرانولی نیز استفاده می شود. به این صورت که ترکیبی از کانوایر عمودی Z و الواتور

(دارای کاسه هایی برای برداشت و انتقال مواد)برای این مورد مناسب هستند. برخی دیگر دارای ساید وال می باشند. یعنی دیواره هایی دارند تا مواد دور ریز نداشته باشند.

استفاده از این کانوایرها موجب سهولت در فرآیند تولید، توزیع و انتقال ، مدیریت زمان ، کاهش نیروی انسانی و افزایش بهره وری می شود.

از دیگر مزایای استفاده از این نوار نقاله ها این است که مقدار فضای کمی را اشغال می کنند ودر فضاهای کوچکی مثل کارگاه ها قابل اجرا هستند.

به کمک این کانوایرهای عمودی یک طبقه از کارگاه به طبقه دیگر ارتباط پیدا می کند.

کاربرد کانوایرZ

ساختار نوار نقاله Z

کانوایرهای Z دارای ساختار ساده ای هستند ولی قدرت کششی بالایی دارند. در مقابل ضربه مقاوم هستند و دارای مدل های متنوعی نیز نسبت به کاربردشان می باشند.

این نوار نقاله ها با توجه به وزن ، ابعاد و تعداد و سرعت محصولات انتقالی طراحی و تولید می شوند. پروفیل یا استراکچر این دستگاه ها می تواند آلومینیومی، آهنی و استیل باشد. این نوار نقاله ها محصولات را به طور مدام انتقال می دهند برای همین باید بدنه محکمی داشته باشند. در کارخانه های موادغذایی، فولاد و پتروشیمی و… کاربرد دارند.

استفاده از انواع کانوایرها برای کاربردهای مختلف، محیط ایمنی را برای ما فراهم میکنند. از طرفی انجام فعالیت ها توسط کارگر پرهزینه نیز خواهد بود.

ساختار نوار نقاله Z
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *