انواع نوار نقاله همبرگر غزایی امید عمران

تولید کننده نوار نقاله – قیمت نوار نقاله

شایذ برای انتخاب نوار نقاله و اینکه چه تسمه نقاله ای مناسب کسب و کار و کارخانه شماست تا با کمترین هزینه طراحی و تولید و نگهداری و تعمیر ؛ بتوانیدبیشترین بازده راکسب کنید. و تولیدی خود را منطبق بر اصول مدرن و پیشرفته صنعت طراحی کنید تامشاهده کنید چگونه بعد از مدت زمان کمی تبدیل به یک تولید کننده موفق خواهید شد.

سیستم تسمه نقاله چیست؟

در واقع برای برسی کانوایر یا فارسی : سیستم تسمه نقاله ( نوار نقاله تسمه ای ) که یکی از سیستم های جابجایی مواد بادوام و قابل اعتماد است که در انبارها، تاسیسات تولیدی و تولیدی در مقیاس بزرگ برای حمل و نقل ایمن کالا یا محصولات از یک مکان به مکان دیگر در یک منطقه استفاده می شود. و امروزه کاربرد های بسیاری در صنایع دارد.

نوار نقاله چگونه کار می کند؟

با داشتن دو یا چند قرقره، یک سیستم کانوایر از یک تسمه منبسط شده در سراسر قرقره ها تشکیل می شود که یک حلقه بسته برای چرخش مداوم برای انتقال محصولات یا مواد از یک نقطه به نقطه دیگر تشکیل می دهد.
یک قرقره که به عنوان قرقره محرک شناخته می شود، معمولاً شامل یک موتور، محرک یا تسمه را در یک جهت می کشد که منجر به جابجایی اقلام از یک مکان به مکان دیگر می شود.
برای حداکثر استفاده از تسمه نقاله جابجایی مواد، هر دو قرقره محرک و بیکار باید در یک جهت، در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخند.

انواع سیستم های تسمه نقاله چیست؟

نوار نقاله ها شاید تنوع بسیار بالایی داشته باشند. ولی در کارکرد و عملکرد و این که چه تاثیری بر خط ولید میگذارند عمدتا مشترک هستند . بطوری که تقریبا تمام انواع نوار نقاله باعص افزایش راندمان کاری ، افزایش سرعت بارگیری ، افزایش میزان ایمنی محصول و کارگرد و .. میشوند. اما وجود انواع متنوع از نوار نقاله به ما کمک میکند تا تخصصی تر یک کارخانه رادر رسیدن به موفقیت یاری کنیم. برای مثال برای همگان قابل درک ست که نوار نقاله صنایع غذایی ، صنعت بازیافت ، تولید قطعات الکترونیکی ، نوار نقاله بارگیریر کشتی و .. یکسان نخواهند بود. برای همین نوار نقاله ها بسته به نیاز متمایز میشوند و انواع نوار نقاله اینجاست که مطرح میشوند. مانند:

 • نوار نقاله تخت غلتکی
 • نوار نقاله تخت
 • تسمه نقاله مدولار پلاستیک
 • نوار نقاله فلزی مشبک و توری
 • سیستم نوار نقاله منحنی
 • سیستم کانوایر نقاله شیب دار یا نزولی
 • سیستم تسمه نقاله تلسکوپی
 • نوار نقاله افقی یا عمودی
 • سیستم تسمه نقاله سقفی و..

کاربرد نوار نقاله

عمدتاً یک سیستم نوار نقاله برای جابجایی ایمن اجسام منظم یا نامنظم، بزرگ یا کوچک، اجسام سبک یا سنگین از یک مکان به مکان دیگر مفید است.سیستم تسمه نقاله را می توان در صنایعی مانند هوافضا، مواد غذایی، تولیدی، دارویی انبار ها ؛ مادن ، فروشگاه ها و ادارات و غیره با هزینه بسیار مقرون به صرفه نصب کرد.
به عنوان مثال، یک سیستم تسمه نقاله را می توان با موفقیت برای بارگیری یا تخلیه بار مسافر استفاده کرد. در حالی که در بخش تولید، مواد حجیم بدون خطای انسانی به طور موثر در منطقه کارخانه حمل می شوند. که در این میان هر سیستم نوار نقاله باتوجه به نوع صنعتی که باید اجرا شود، کاربردها و مزایای خاص خود را دارد.

ویژگی های استفاده از نوار نقاله

 • بارگیری و تخلیه سریع با کمترین کار نیروی انسانی
 • حمل و نقل آسان و سریع مواد از یک مکان به مکان دیگر.
 • کاهش هزینه های نیروی کار و افزایش بهره وری.
 • از صدمات انسانی و آسیب محصول در حین حمل و نقل جلوگیری کنید.
 • حرکت مواد چند طبقه آسان و سریع تر است.
 • در بارگیری و تخلیه کامیون بسیار مفید است.
 • قابلیت شمارش تعداد کارتن و میزان مواد فله(نوار نقاله توزین دار)
 • قابلیت جابجایی برخی کانوایر ها (موبایل) در بنادر و انبار

تولید کننده نوار نقاله

با اتوجه با نیاز روز افزون صنایع و تولیدی ها به برخورداری از یک سیستم قدرتمند نوار نقاله متناسب با کارخانه خود . شرکت امیدعمران سهند با سالها سابقه تولید و طراحی صفرتاصد نوار نقاله با کمترین قیمت نوتر نقاله در کشور و به دست متخصصان خبره . امروزه مفتخر به ارائه انواع تسمه نقاله یا نوار نقاله به تمام متقاضیان داخلی و خارجی میباشد.

تخمین قیمت و طراحی نوار نقاله سفارشی

تعیین برآورد هزینه برای پروژه تسمه نقاله بسیار مهم است، زیرا به نیاز و بودجه مشتری بستگی دارد. بهترین راه این است که با تولید کنندگان سیستم تسمه نقاله صحبت کنید تا قیمت دقیق را بدست آورید. برای اینکار میتونید با متخصصان شرکا امید عمران سهند در ارتباط باشید.

نوار نقاله صنایع انواع نوار نقاله

قیمت ، سیستم ، قطعات و ساختار نوار نقاله

سیستم های نوار نقاله نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای تولیدی و صنعتی ایفا می کنند. این مقاله به شما در انتخاب نوار نقاله مناسب کمک میکند. و به سؤالاتی ابتدایی مانند “سیستم تسمه نقاله چیست؟” پاسخ می دهد. “مزایای سیستم های نوار نقاله چیست؟” و در نهایت مبحث به “نوار نقاله چگونه کار می کند؟” خواهیم پرداخت ما همچنین توضیح خواهیم داد که چگونه مخصصان شرکت امید عمران سهند می تواند به شما کمک کند، چه به یک نوار نقاله استاندارد نیاز داشته باشید یا یک نوار نقاله تخصصی که فراتر از هر چیزی است که قبلاً دیده اید. پس با ما همراه باشید و یک بار برای همیشه خودتان مناسب ترین سیستم نوار نقاله را برای کسب و کار و صنعت خود انتخاب کنید.

سیستم تسمه نقاله چیست

سیستم تسمه نقاله یک وسیله جابجایی مکانیکی سریع و کارآمد است. که مواد را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کند. انواع مختلفی از سیستم های نقاله در صنایع معادن تولیدیها و فروشگاه ها وجود دارد، اما عمده آنها معمولا شامل یک قاب برای پشتیبانی از مجموعه ای از چرخ دنده یا رولیک ها، غلطک های نقاله و یک تسمه نقاله هستند. در نوار نقاله رولیکی مواد در بالا قرار می گیرند تا آنها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند. یک تسمه نقاله ممکن است به صورت دستی، گرانشی یا معمولاً با کمک یک موتور الکنریکی موسوم به الکتروموتور تغذیه شود. انواع مختلفی از سیستم های تسمه ای نقاله وجود دارد. که هر کدام برای اجرای یک وظیفه خاص طراحی شده اند.

مزایای سیستم های نوار نقاله

وقتی افراد وسایل سنگین را جابجا می کنند، زمان بیشتری طول می کشد، هزینه بیشتری دارد و احتمال آسیب شخصی ( هم مالی و هم جسمی) را افزایش می دهد. سیستم های نوار نقاله صنعتی در انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر منتقل میشوند بسیار سریعتر هستند. آنها می توانند چندین سطح را بپوشانند و اقلام را به طور موثر از یک طبقه به طبقه دیگر منتقل کنند. و تسمه نقاله می تواند مواد را به طور خودکار تخلیه کند و نیازی به منتظر ماندن در انتهای خط برای تخلیه محصولات را از بین ببرد. بطور کلی مزیت انواع نوار نقاله در :

 • سرعت انتقال بالا انواع مواد
 • کاهش اتلاف وقت چشمگیر
 • امنیت محموله در حین انتقال
 • افزایش راندمان تولید در کارخانه
 • کاهش احتمال صدمات به کارگران و..

سیستم های تسمه ای نوار نقاله چگونه کار می کنند

در یک سیستم تسمه نقاله معمولی، یک تسمه یک حلقه بسته را تشکیل می دهد (بصورت مدار بسته) و روی دو یا چند قرقره کشیده می شود. این باعث می شود که به طور مداوم بچرخد. یکی از قرقره ها (قرقره محرک) اقلام را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کند. در حالی که سیستم های تسمه نقاله سنتی مستقیم هستند، برخی از واحدها برای تحویل محصول به مقصد نیاز به نوبت دارند. در این موارد از چرخ ها یا روتورهای مخروطی شکل استفاده می شود. تا تسمه بتواند چرخش را بدون گره خوردن دنبال کند.و اقلام و محصولات را به انتهای خط انتقال برساند.

در یک نگاه ریز بینانه اما سیستم های انتقال و نوار نقاله توسط الکتروموتور تغذیه میشوند. نیرو و گشتاور حاصل به ترتیب ، به گیربکس (جعبه چرخ دنده ) یاتاقاق ، بلبریزنگ و سپس به غلتک ها و سپس در صورت وجود تسمه نقاله به تسمه منتقل میشود تا تسمه بطور یکنواخت حرکت نماید.و اینگونه است که یک سیستم نوار نقاله کار میکند تا محصولی را جابجا نماید.

قطعات نوار نقاله

پشتیبانی از کمربند: این کار باعث می شود تسمه به آرامی حرکت کند. واحد پشتیبانی باید محکم باشد. در غیر این صورت، هنگامی که یک جسم سنگین را روی آن قرار می‌دهید، تسمه آویزان می‌شود – افتادگی باعث عملکرد کندتر و کارایی ضعیف می‌شود. کشش مناسب تسمه باعث سفت شدن تسمه و عملکرد موثر سیستم می شود. در واقع پشتیبان نوار نقاله ساختار و استراکچر آن است.

قرقره: این جزء خارجی حرکت تسمه را کنترل می کند. اصل کار پشت این سیستم این است که هر واحد حداقل دو قرقره یا رولیک یا غلتک دارد. یکی تحت قدرت عمل می کند، دیگری بیکار استو نیرویی بصورت مستقیم دریافت نمیکند . سیستم های نقاله پیچیده ممکن است دارای روتورهای بیشتری در امتداد قاب باشند. و این طبیعی است.

واحد محرک: این واحد دارای یک بلبرینگ برای حفظ حرکت موثر قطعات است. این اجازه می دهد تا تسمه به سمت معکوس تغییر کند و تغییرات مکرر در جهتی را که برخی از سیستم ها نیاز دارند کنترل کند. سیستم های نوار نقاله دستی هنوز از یک واحد محرک استفاده می کنند. آنها فقط موتور ندارند!

راهنمای خرید نوار نقاله

نوار نقاله یا کانوایر چیست

سیستم های تسمه نقاله دستگاه های مکانیکی هستند که اجسام را حمل می کنند و در تمام کاربردهای صنعتی رایج هستند. نوار نقاله در اکثر صنایع حمل و نقل مواد برای حمل و نقل مواد فله یا بسته ها بکار گیری تولید . به عنوان مثال، در محیط های تجاری ، انبار ، تولید قطعات الکترونیک و انبار ها قابل مشاهده هستند.

نوار نقاله ها چطورکار می کنند

تسمه نقاله شامل یک حلقه پیوسته از تسمه است که به دور آن پیچیده شده و توسط یک یا چند قرقره ( تحت عنوان درام نوار نقاله) هدایت می شود. این سیستم ها معمولا توسط یک موتور الکتریکی تغذیه می شود. یک تخت یا غلتک های فلزی معمولاً کمربند را از قسمت زیرین نگه می دارند.ساختار قاب یک نوار نقاله استاندارد معمولاً از فلزی مانند فولاد ملایم با پوشش پودری یا فولاد ضد زنگ تولید میشود.  تسمه یا نوار نقاله سطح خود در طیف گسترده ای از مواد مانند پلاستیک، چرم، لاستیک و همچنین پارچه روکش دار موجود است.

 معمولاً تسمه از چندین لایه مواد تولید می شود که لایه ساختاری یا تقویت کننده آن را لاشه مینامند . به عنوان مثال، در کمربندهای با روکش پارچه، اغلب از پنبه برای لاشه – بخش درونی- استفاده می شود، در حالی که مواد پوشش ممکن است PVC باشد. (بطور گامل در راهنمای خرید نوار نقاله برسی خواهد شد)

چرا از نوار نقاله استفاده می شود؟

سیستم های نوار نقاله به دلیل مزایای صرفه جویی در زمان و نیروی کار محبوب هستند. جابجایی دستی مواد هنگام استفاده از سیستم نوار نقاله کاهش می یابد. در نتیجه، حمل و نقل بسیار کارآمدتر حجم زیادی از کالا به دست می آید که امکان پردازش حجم بالاتر را فراهم می کند.استفاده از نوار نقاله نیز در فضا کارآمد است، زیرا برای جابجایی وسایل به فضا و پرسنل کمتری نیاز است. در نتیجه حمل و نقل محصولات بین ایستگاه ها در خطوط تولید و فرآوری با نوار نقاله ساده و کارآمد است.

سایر موارد

 برخی از صنایع و مشاغل ممکن است فقط به استفاده پاره وقت یا گاه به گاه از تسمه نقاله نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، یک شرکت محوطه سازی یا سازنده ممکن است نیاز به استخدام تسمه نقاله داشته باشد تا محل کار خود را به طور موثرتر پاکسازی کند.

سیستم تسمه نقاله نیز بسیار متنوع است و می تواند طیف وسیعی از اشیاء را در هر شکل و اندازه ای حمل کند. به طور کلی ارزان تر از سایر سیستم های نوار نقاله است. تسمه نقاله همچنین در مواردی مفید است که برای مثال استفاده از سیستم نوار نقاله غلتکی به دلیل سبک بودن بیش از حد اقلام، داشتن سطوح کف نامنظم یا همچنین بسیار کوچک بودن نامناسب است. در نتیجه، این اقلام ممکن است حرکت نکنند، بلغزند یا حتی در غلتک‌ها گیر کنند. 

محیط هایی که ممکن است نوار نقاله در آن تعبیه شود:

 • مرتب سازی نامه، بست بندی، و انبار بسته : انبار ها
 • برای توزیع سریع محصولات : کارخانجات
 • برای جابجایی زغال سنگ، سنگ معدن یا نمک : معدن
 • در حمل و نقل چمدان استفاده می شود : فرودگاه‌ها
 • برای حمل تراشه چوب و همچنین خمیر کاغذ : کارخانه کاغذ
 • برای جابجایی محصولات زراعی، غلات و .. : در مزارع
 • برای حمل و نقل انبار به و از منطقه تحویل: انبارداری و توزیع
 • برای تفکیک زباله : مراکز و خطوط بازیافت
 • هنگام حمل شن و ماسه : ریخت گری صنعتی
 • برای قطعات متحرک، انبار و همچنین ارسال کالا : تولیدی ها
خرید بالابر قیچی

برای خرید یک بالابر قیچی کارآمد باید به چند نکته مهم توجه کنید

 1. این بالابر قیچی را برای چه کاری میخواهید؟
 2. آیا نیاز است تا بالابر قیچی شما قابلیت تحرک پذیری داشته باشد؟
 3. دیواره های بالابر بایستی خالی باشد یا نیاز به دیواره هایی برای بالابر دارید؟
 4. چه میزان (بازه وزنی) وزن را بالابر باید لیف کند؟

بالابر قیچی آکاردئونی چیست

بالابر قیچی یک بالابر و اصطلاحا لیفتر با پایه های ظربدری یا ” X ” مانند است. که با جک هیدرولیکی متصل به پایه ها و با باتری یا منبع تغذیه برق شهری فعالیت میکند. این بالابر ها میتوانند متحرک ( بالابر موبایل) یا ثابت باشند. نوع موبایل این بالابر ها میتواند با چرخ خای کارگاهی ( چرخ های صنعتی ) و چرخ سیستم های هیدرولیک جابجا شوند. در طراحی این سیستم ها و بیشتر در نوع از باتری هایی استفاده میشود که برای حدود 180 مرتبه فعالیت این بالابر ها جوابگو و کافی هستند. جنس بازوهای این بالابر ها از پروفیل ها و آلیاژ های آهن میباشند تا نیرو های بزرگ وارد بر سیستم را به خوبی تحمل کنند. وجود مخصصان و طراحان صنعتی حرفه ای در بخش طراحی شرکت امید عمران سهند به همگان این امکان را میدهد تا دقیقا هر بالابر با هر ویژگی را که میخواهند خودشان سفارشی سازی کنند.

خرید بالابر قیچی با قیمت باور نکردنی

مزیت بالایر قیچی امید عمران سهند

 • بالابرهای قیچی طراحی شده توسط شرکت امید عمران سهند قابلیت تاشو دارند به طوری که مدل 12 متری این دستگاه تا 160 سانتی متر جمع میشود. و کاهش طول چشم گیری دارد. بنابراین فضای کمتری برای نگهداری و دپو سیستم نیاز است. مدل های 6 متری، 8متری و 10 متری با چرخ های کارگاهی با عرض 90 سانتی متر برای عبور از ارتفاع و عرض کم طراحی میشوند.
 • از دیگر مزایای بالابر قیچی این مجموعه عظیم این است که قابلیت طراحی و نصب کابین کشویی و کابین دوقلو را دارند. در این حالت که حدود 60 سانتی متر به طول آسانسور به کابین اصلی اضافه میشود. دسترسی بهتری را برای کاربر سیسم فراهم می کند. همچنین قسمت نرده کابین قابلیت روکش دار شدن، باز شدن از کناره ها و خوابیدن روی آسانسور را دارد.
 • سیستم تغذیه بالابر قیچی به صورت ویرایشگر پیشرفته (feeding system) میباشد. یعنی با برق 220 ولت شهری و در صورت نیاز با باتری کار می کند. و تفاوتی هر در کارایی ایسن سیستم ایجاد نمیشود. از این رو نوع موبایل و معمولی طول عمر و کارایی نسبتا یکسانی دارند.
 • مصرف بالابرآکاردئونی شرکت امید عمران سهند بسیار پایین است. زیرا موتور دستگاه در سیستم هیدرولیک دستگاه برای بالا بردن کابین روشن میشود(مصرف برق داریم) . ولی هنگام پایین آمدن، شیر هیدرولیک باز میشود ( مصرف برق اصلا نداریم!) ، سپس روغن هیدرولیک توسط وزن کابین ود و فر به مخزن روغن تخلیه میشود. و دستگاه جمع میشود.

دیگر مزیت های بالابر قیچی

 • اگر آسانسور یا بلابر قیچی امید عمران سهند با باتری کار کند با هر بار شارژ حدود 180 بار بالا می رود و در زمان پایین آمدن از شارژ باتری استفاده نمیکند. زیرا شیر تخلیه روغن هیدرولیک باز میشود و بالابر به آرامی به حالت دپو در می آید
 • برای ایمنی بالا در آسانسور آکاردئونی دو مدار کنترل 24 ولتی در کابین و بدنه دستگاه طراحی میشود.
 • یک کلید پله اضطراری در مدار کنترل این سیستم ها طراحی میشود که با فعال شدن این کلید؛ کلید کنترل دیگر غیرفعال می شود و در نتیجه ایمنی اپراتور افزایش می یابد. و از تلفات ناشی از سقوط و برق گرفتگی جلوگیری میکند.
 • سیستم فرود اضطراری نیز در انواع آسانسورها وجود دارد. در صورت قطع برق، شیر برگشتی آسانسور در ارتفاع متوقف میشود و با راه اندازی دستی شیر تخلیه، دستگاه بر روی بسته برق پایین خواهد آمد.
 • در بالاترین و کمترین ارتفاع، بالابر مجهز به سنسورهایی است که به طور خودکار مدار را قطع کرده و دستگاه را متوقف می کند.
 • همچنین این دستگاه مجهز به اینورتر است تا حرکت رو به بالا به نرمی انجام شود.

تسمه نمدی وپارچه ای وپلی استر

تسمه نقاله پارچه ای ، نمدی ، پلی استر

نوار نقاله ها همان طور که پیش تر برسی شد. دارای انواع بسیاری هستند. همچنین نوار نقاله ها دارای تسمه نقاله های متفاوتی هستند که گاها وجه تمایز این سیستم ها نیز هست. حال که با انواع نوار نقاله آشنا شدید. شاید جالب باشد بدانید تسمه نقاله پارچه ای ، نمدی ، پلی استر نیز یکی از پر مصرف ترین انواع تسمه نقاله در صنعت است. کاربرد اصلی این نوع تسمه ها در صنایع شیرینی سازی و پخت صنعتی نان و بیسکوئیت . از این دست محصولات اند.

زیر مجموعه تسمه پی وی سی

تسمه های کتانی، نمدی و پارچه ای زیرمجموعه ای از تسمه های پی وی سی هستند! یعنی هنگام تمام ویژگی ها و مشخصات تسمه نقاله پی وی سی را کم و بیش دارند. این تسمه ها که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند . تمام ویژگی هایی که در صفحه تسمه پی وی سی ذکر کردیم برای تسمه های نمدی، پارچه ای و کتان نیز صدق می کند. و تفاوت اصلی این تسمه نقاله ها در نوع روکش و سطح تسمه ها است. یعنی لایه رویی ، پوششی و به عبارتی سطح تسمه فقط متفاوت است!! که عمدتا با بافت پارچه نمد و کتان یا پلی استر پوشیده شده است. الیاف کتان یا پلی. استر یا نمد بهداشتی و دارای استاندارد هی لازم است. لازم به ذکر است که لایه های میانی این تسمه ها از PVC می باشد. و از نظر بهداشتی و سازگاری با غذا و دارو مشکلی ندارد و مطابق با مشخصات تسمه نقاله پی وی سی می باشد. و هیچ گونه جای نگرانی نیز از بابت شست و شو و رطوبت نیز ندارد.

ویژگی های تسمه نقاله پارچه ای ، نمدی ، پلی استر

بطور کلی در برسی تسمه نقاله بایستی تمام ویژگی های تسمه را اعم از معایت و مزیت ها ذکر نمود . تسمه های پارچه ای نیز از این قاعده برکنار نیستند. بلکه به علت اهمیت صنایع غذایی در تمام کشور ها و دولت و قرار گیری در زیر شاخه امنیت غذایی و امنیت ملی مهم هستند. برای همین کشور ها برای سلامت غذایی مردم امنیت غذایی مردم استاندارد های بسیاری را وضع کرده اند. برخی ویژگی ها :

 • انعطاف پذیری تسمه
 • قابلیت تولید و عرضه در طول و عرض استاندارد و سفارشی
 • دارای استاندارد های کیفی و بهداشتی
 • قابلیت شست و شو
 • تحمل کشش و دمای بالا
 • مناسب برای انتقال محصولات مانند کیک آرد و بیسکوئیت

پوشش پارچه ای ، نمدی ، پلی استر

دلایل وجود پوشش نمدی و پارچه ای و تضاد ظاهری این تسمه ها با تسمه های پی وی سی معمولی به دلیل انتقال محصولاتی مانند شیرینی، نان، شکلات، بیسکویت، محصولات دارویی، محصولات مرطوب یا پلاستیکی و صیقلی است. چسبندگی بالا روی سطح کمربند و پس از اتمام عملیات به راحتی از تسمه جدا می شوند. پوشش نمدی تسمه های نقاله باعث می شود نسبت به تسمه های پی وی سی معمولی در برابر حرارت نیز تا حدود بسیاری مقاوم باشند. شاید جالب باشد بدانید که این تسمه ها مانند تسمه های پی وی سی معمولی قابلیت اتصال به پروفیل هایی مانند: پله (T) و دیوار (کناره) را دارند و می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دسته در صفحه داشته باشید. با مشاوره و راهنمایی کارشناسان شرکت امید عمرن سهند میتوانید تسمه نقاله مناسب کسب و کار خود را خریداری نمایید و اطلاعات کافی در مورد تعمیر نگهداری و طراحی تسمه سفارشی به دست آورید.

انواع نوار نقاله بارگیری

شناخت نوار نقاله و مزیت ها

همانطور که میدانید نوار نقاله ها عمده اعضای خانواده سیستم های انتقال مدرن هستند. که با ورود این ماشین آلات صنایع ، کارخانه ها ، کسب کار ها و بسیاری از اصناف که نیاز به حمل نقل مواد و محصول و محموله دارند محموله ها ترقی یافتند. نوار نقاله ها در اصل سیستم انتقالی هستند بدون نیاز به دخالت دست محموله ها را منتقل میکنند. انواع نوار نقاله که پیش تر به آن پرداختیم کاملا گویای این مسئله است که نوار نقاله ها برای انواع نیاز ها متمایز هستند.و برای هر کابردی میتوانند تا حد قابل توجهی مفید باشند. اما بطور کلی مزیت استفاده نوار نقاله شامل:

 • کاهش اتلاف زمان برای پیاده روی و تمرکز نیروی کار بر روی کارهای اصلی
 • کاهش هزینه های شامل بارگیری
 • افزایش سرعت خطوط تولید و همچنین راندمان تولید
 • کاهش چشمگیر احتمال آسیب به محموله ها و مواد در حال انتقال
 • افزایش کیفیت خطوط تولید ، محصولات مانند بخش الکترونیک
 • ارتقای سطح سلامت کارگران و جلوگیری نسبی از صدمات نیروی کار حین بارگیری
 • افزایش روند بارگیری و تخلیه پنوماتیک در فرودگاه ها ، انبار ها ، سیلو و بنادر و …

نوار نقاله بارگیری

بطورکلی واژه نوار نقاله بارگیری به هر کانوایری که برای بارگیری اجسام چه در سیلو ها و بنادر ، چه در انبار ها و فروشگاه یا تولیدی مورد استفاده قرار گیرد اطلاق میشود. برای همین به نوار نقاله های تلسکوپی ، نوار نقاله های بارگری سیمان ، کانوایر های بارگیری مصالح ساختمان و هر نوع نوار نقاله که به جهت بارگیری ، خارج خطوط تولید مورد استفاده قرار میگیرد. برای همین انواع نوار نقاله بارگیری را میتوان شامل :

 • نوار نقاله های سنگین
  • کانوایر استاکر
  • بارگیری کشتی و …
 • نوار نقاله بارگیری سبک و نیمه سنگین
  • نوار نقاله بارگیری مصالح ساختمان
  • کانوایر بارگیری سیمان
  • نوار نقاله بارگیری تلسکوپی

تولید کننده نوار نقاله بارگیری

شکت امید عمران سهند تبریز ؛ تولید کننده انواع نوار نقاله های بارگیری سیمان و مواد در کشور است. ای شرکت تولید کننده قطعات ، ملزومات ، و انواع نوار نقاله است. همچنین قابلیت ارائه انواع خدمات مربوط به تشمه نقاله را داراست. متخصصان شرکت امید عمران سهند تبریز به شما در طراحی و تولید انواع نوار نقاله بارگیری متناسب با کسب و کار شما کمک میکنند. هم اکنون وارد سایت شده و نوار نقاله تخصصی خود را سفارش دهید.

انواع نوار نقاله امید عمران سهند

انواع نوار نقاله صنایع

رای اینکه هر کسب وکاری در اوج بازدهی کار کند، باید حمل و نقل محصولات خود را بهینه کند. در حالی که انتخاب دستی یک گزینه معمولی است، ولی زمان ارزشمندی را هدر می دهد و جایی برای خطای انسانی و آسیب محصولات یا کارگران هم باقی می گذارد. نوار نقاله نسخه کارامد و کلیدی به این مشکل اساسی است. که منجر به افزایش بهره وری و کارایی می شود. که در اینجا به برسی انواع نوار نقاله صنایع می پردازیم.. باما همراه باشید

سیستم های انتقال و نوار نقاله

همانطور که پیش تر گفتیم انواع نوار نقاله ها در صنایع جزو سیستم های انتقال طبقه بندی میشوند. سیستم های انتقال صرف نظر از انواع آنها که عمدتا شامل نوار نقاله ها میباشد. وظیفه انتقال انواع محموله از نقطه 1 به نقطه 2 یا نقاط بیشتر و برعکس را دارد. بطور کلی امروزه عبارت کانوایر یا نوار نقاله برای تمام سیستم های انتقال کاربرد دارد. ولی عمدتا به نوار نقاله های تسمه ای و رولیکی ( Roller conveyor – belt conveyor ) اطلاق میشود. نوار نقاله ها مزیت بساری از مباحث مالی و اقتصادی تا زمان و امنیت محموله و حتی سلامتی کارگران را تضمین میکنند.

انواع نوار نقاله امید عمران سهند
انواع نوار نقاله شرکت امید عمران سهند

انواع نوار نقاله

نوار نقاله ها برای هر کارکردی و در هر سبکی کارامد هستند و متمایز گشتند. انواع نوار نقاله در اینجا به تقسیم بندی و کاربرد نوار نقاله ها در صنایع را مختصرا شرح میدهیم . البته توجه داشته باشد این نوع تقسیم بندی بر اساس نوع تسمه و عملکرد است :

 • کانوایر های بارگیری
  • بارگیری سیمان
  • نوار نقاله های بارگیری کشتی
  • بارگیری محموله و مصالح ساختمانی
 • نوار نقاله های لاستیکی
  • انواع نوار نقاله معادن بخصوص نوار نقاله معدن زغال سنگ
  • کانوایر تفکیک زباله مراکز بازیافت
  • استفاده در فرودگاه ها برای انتقال مسافر و
  • نوار نقاله های بخش بارگیری انبار ها و سیلو ها
 • نوار نقاله های پی وی سی
  • نوار نقاله های صنایع غذایی
  • برخی کانوایر های بارگیری مانند کارتن و مواد غیر فله
  • خطوط مونتاژ انواع محصلات و قطعات بخش الکترونیک
  • نوار نقاله برخی صنایع مانند شیشه و سفال در بخش سرد کن یا انتقال
 • نوار نقاله پلاستیکی
  • نوار نقاله مدولار و اسپیرال در بخش سرد کن نان و ..
  • استفاده در بخش شست و شوی صنایع غذایی
  • تولید انواع محصولات شوینده بهداشتی و داروسازی ها
 • نوار نقاله رولیکی – گرانشی
  • ادارات پست
  • برخی انبار های مدرن
  • انتقال و بارگیری مواد در فروشگاه های و سوپرمارکت ها
 • سایر انواع نوار نقاله
  • مانند نوار نقاله های توری فلزی
  • کانوایر های خط مونتاژ
  • نوار نقاله ها صنعت خودرو و صنایع نظامی و ..
  • و انواع نوار نقاله ها مانند الواتور ( نوار نقاله کاسه ای)

تسمه نقاله پی وی سی

تسمه نقاله پی وی سی در ایران

تسمه نقاله پی وی سی : PVC conveyor belt

بطور عمومی تسمه نقاله ساخته شده از پلی وینیل کلرید (PVC Conveyor Belt) در بخش مواد غذایی مورد تایید استاندارد های جهانی هستند. و می توانند برای کارهای ساده ای مانند حمل و نقل و خطوط فراوری صنایع غذا مورد استفاده قرار گیرند. پی وی سی که به دلیل استحکام و کاربردش مشهور است، امروزه به سومین پلاستیک پرتولید تبدیل شده است. بهترین خدمات برای بلت نقاله با روکش PVC عبارتند از جابجایی مواد، کاربردهای تولید نان و فرآوری گوشت، ماهی و محصولات لبنی. و همچنین خارج از صنایع در بخش نوار نقاله های مونتاژ یا نوع خاصی از نوار نقاله های بارگیری کاربرد دارند. که بدین ترتیب تسمه PVC تبدیل به یک تسمه کلیدی در تولیدی های امروز است.

ساختار و کاربرد تسمه پی وی سی

بلت نقاله پی وی سی نوع خاصی از تسمه نقاله است که محموله با وزن سبک یا متوسط را منتقل می کند. این نوع تسمه یک بوم الیاف مصنوعی به عنوان هسته (لایه داخلی) و یک پوشش پلاستیکی PVC (بعنوان لایه پوششی و خارجی) دارند. پلی استر، نایلون، ولن ونیل ، فیبر کربن و سایر الیاف مصنوعی از جمله مواد اصلی مورد استفاده در این کمربند هستند. تسمه PVC معمولاً دارای 1 تا 3 لایه پارچه است که هر لایه بین 0.5 تا 0.8 میلی متر ضخامت دارد. که بسته به نیاز و کارکرد تسمه در خطوط مختلف تولید میتواند متغیر باشد.

ویژگی های تسمه های PVC

بلت نوار نقاله پی وی سی دارای ویژگی های بسیاری است!
یکی از مزایای اولیه تسمه نقاله پی وی سی تنوع گسترده ای از ویژگی ها است. از جمله مزایای فیزیکی و شیمیایی که میتوان اشاره نمود مانند :استحکام بالا، جرم کم و مقاومت در برابر دمای بالا، در سال های اخیر به طور گسترده ای در صنایع تسمه های نقاله پی وی سی مورد استفاده قرار گرفت است. البته انواع نوار نقاله نیز میتواننددر راستا با این نوار نقاله فعالیت کنند.

این تسمه های پی وی سی رسانا از نظر شیمیایی مقاوم هستند. و همچنین در برابر آب داغ و بخار مقاومت و دوام بالایی را نسبت انواع دیگر تسمه دارند. بسته به نیازهای فردی و کیفیت ساخت محصول توسط برخی سازندگان تسمه نقاله PVC در جهان، انواع مقاوم در برابر شعله نیز امروزه موجود است. و دربرخی صنایع مانند شیشه و تولید محصولات سبک مورداستفاده است.

کاربرد تسمه نقاله پی وی سی

اکنون سوال مهم این است : تسمه نقاله پی وی سی در کجا بیشتر استفاده می شود؟

با توجه با گستردگیاستفاده از این تسمه نمیتوان دقیق اظهار داشت که مواردمورد استفاده کدامند. ولی به برخی موارد بطور اختصار شامل:
تسمه‌های پی وی سی به دلیل حداقل مقاومت محدود در برابر سایش، حلال‌ها، روغن و گریس، برای فرآوری میوه‌ها و سبزیجات و فرآیندهای ساده‌تر با شرایط خاص کمی مناسب‌تر هستند. با این وجود، این تسمه ها همچنین دارای کاربردهای عمومی برای خدمت به پروفیل های مختلف هستند. مانند مونتاژ قطعات الکترونیک و بارگیری کارتن ها.

سایر مزیت ها

تسمه نقاله پی وی سی مقرون به صرفه میباشد و نسبت به انواع مختلف برتری دارد.
انواع مختلفی از تسمه های همه منظوره پی وی سی وجود دارد. آنها ممکن است سطحی صاف داشته باشند یا ممکن است با الگوهای طراحی مختلف نقش بسته باشند. تسمه نقاله پی وی سی ما برای کاربردهای عمومی در رنگ های مختلف سطحی و با یک یا چند لایه عرضه می شود.
همچنین، استفاده گسترده از نوار نقاله های شیب مثبت و نزولی و بلت PVC به خوبی کار می کند. هنگام استفاده از پروفایل های V شکل، ردیابی مسیر دقیق محموله قابل دستیابی است.

ما تامین کنندگان پیشرو تسمه نقاله پی وی سی در ایران هستیم و همچنین یک منو خرید سفارشی ارائه می دهیم که در آن تیم حرفه ای ما با شما همکاری می کند. تا مناسب ترین نوع تسمه برای صنایع خود را تهیه نمایید. تا واحد تولیدی شما واحدی مطابق با نیازها و خواسته های شما باشد.

نوار نقاله توزین دار

طراحی نوار نقاله توزین دار

سیستم نقاله چیست

به عبارت ساده، یک سیستم نوار نقاله بخشی ای از تجهیزات و ماشین آلات صنعتی است. که برای انتقال موثر کالاها، مواد یا مواد از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده است. یک سیستم نوار نقاله با طراحی هوشمند می تواند خروجی های تولید را بهبود بخشد، نیاز به جابجایی دستی را کاهش دهد. فضای کارخانه را افزایش دهد و حتی هزینه های عملیاتی را کاهش دهد. در تجربه ما، نوار نقاله می تواند راهی عالی برای بهبود سریع عملکرد یک تاسیسات باشد.
انواع مختلف سیستم های نوار نقاله به این معنی است که آنها به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. تا در اکثر تاسیسات نصب شوند و گزینه هایی متناسب با اندازه تسهیلات، بودجه و اهداف پروژه دارند.

حوه طراحی سیستم نوار نقاله

سیستم‌های نوار نقاله بخش ضروری بسیاری از محیط‌های تولید و بسته‌بندی در بخش‌های مختلف برای اطمینان از افزایش بهره‌وری تولید هستند. در این مقاله راهنما نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله، با محوریت نوار نقاله توزین دار و آنچه که آنها هستند. و همپنین ملاحظات کلیدی در طول طراحی و نصب آنها را توضیح می دهیم.

عوامل کلیدی در طراحی نوار نقاله

عملکرد کلیدی


اولین چیزی که مهندسان ما ایجاد می کنند، نیازهای کاربر نوار نقاله (ها) است. یعنی وظیفه اصلی آن چیست؟ آیا برای کاهش حمل و نقل دستی، ارائه یک عملکرد فرآیند خاص. مانند خنک کردن، یا افزایش اتوماسیون یک فرآیند، مانند رد کردن محصول از مشخصات یا تقسیم مقادیر محصول به ایستگاه ها یا ماشین های مختلف است؟
ما همچنین میزان تعامل انسانی مورد نیاز و نوع عملیاتی را که باید در نوار نقاله(ها) انجام شود. به عنوان مثال ایستگاه های بسته بندی انعطاف پذیر، تعیین می کنیم.

محدودیت های فضایی


فضا یکی از اولین چیزهایی است که مهندسان ما هنگام نزدیک شدن به یک پروژه سیستم نقاله جدید در نظر می گیرند. فضا برای اکثر تاسیسات تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است. یعنی درک طرح کارخانه موجود و روابط بین تجهیزات مختلف برای طراحی یک سیستم موثر بسیار ضروری است.

محیط


ملاحظات محیطی سایت و محل قرار گیری یا دپو و همچنین محل استفاده ؛ مانند هرگونه خطر بالقوه (مثلاً سلامتی نیروی کار)، رطوبت و دما مورد نیازاست . و همچنین هر گونه مسائل آلودگی متقابل، به ویژه در تولید مواد غذایی، کلیدی هستند.
ما همچنین باید الزامات بهداشتی را در نظر بگیریم – برای مثال میزان تمیز کردن مورد نیاز و نوع آن. این مهم است! زیرا به ما کمک می کند تا نوار نقاله را طراحی کنیم. – به عنوان مثال شامل سینی های گیره، کناره های کشویی یا تسمه هایی که به راحتی قابل جدا شدن هستند.

تجهیزات موجود


ما در شرکت امید عمران سهند ؛ هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله، باید تجهیزات موجود شما را به طور کامل بدانیم. تا از ادغام کامل آن در طراحی نهایی (در صورت نیاز) اطمینان حاصل کنیم. این شامل پیدا کردن سازنده و درک سیستم های موجود است .


مواد در حال انتقال


برای طراحی مؤثرترین سیستم، باید بدانیم که دقیقاً چه چیزی برای حمل و نقل نیاز دارد. این شامل مواردی مانند اندازه، سرعت و سرعت انتقال، ترکیب، توانایی جریان، رطوبت، اشتعال پذیری و دمای مورد نیاز است. هنگامی که به نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله فکر می کنیم. همچنین باید بدانیم که محصول چگونه باید جابجا شود. (یعنی پیوسته یا به صورت دسته ای یا در مسیر های مارپیچی و شیب دار) زیرا این امر بر طراحی نهایی تأثیر می گذارد. محصول همراه با محیط بر انتخاب مصالح ساخت نوار نقاله تاثیر می گذارد.

نوار نقاله ، ماشینی برای هر صنعت

نواع مختلفی از نوار نقاله برای تقریباً هر صنعتی وجود دارد که می توانید به آنها فکر کنید. یعنی انواع نوار نقاله در صنایع بسیار متنوع است. از جمله:

 • نوار نقاله پالت
 • نوار نقاله های سربار
 • نوار نقاله های شیب دار و نزولی
 • نوار نقاله های مارپیچی اسپیرال
 • نوار نقاله لاستیکی معادن
 • نوار نقاله های آخر
 • نوار نقاله های سیمی
 • نوار نقاله مارپیچ مدولار
 • نوار نقاله های هوا مکانیکی
 • نوار نقاله های غلتکی
 • نوار نقاله های سطلی
 • نقاله ها با سیستم خنک کننده
 • نوار نقاله های توزین دار
 • نوار نقاله های ارتعاشی
 • نوار نقاله های زنجیره ای پلاستیکی
 • نوار نقاله های قابل حمل
 • نوار نقاله های انعطاف پذیر
 • نوار نقاله های مغناطیسی
 • نوار نقاله های توزین دینامیک “پویا” و…

نوار نقاله توزین دار : نوار نقاله توزین پویا

نوار نقاله های توزین پویا وزن محصول را هنگام عبور از یک نقطه از نوار نقاله اندازه گیری می کنند – می توان از آنها برای نشان دادن وزن کل محصول و وزن لحظه ای عبور از آن نقطه استفاده کرد.

آنها از مجموعه ای از لودسل ها تشکیل شده اند که از یک طرف به یک نقطه استاتیک و دیگری به یک وسیله مکانیکی که بار محصول را حمل می کند متصل می شوند. این می تواند صفحه ای با اندازه ثابت باشد که تسمه نقاله از بالای آن عبور کند، یا روی یک نوار نقاله بزرگتر با محصول سنگین تر، مجموعه ای از غلتک های نگهدارنده باشد که دوباره نوار نقاله از بالای آن عبور می کند.
نوار نقاله های توزین پویا را می توان در هر صنعت یا برنامه ای که وزن باید کنترل یا نظارت شود، استفاده کرد. آنها را می توان برای نظارت بر کل محصول تولید شده یا برای کنترل خوراک محصول خام در یک فرآیند تولید، بر اساس آنچه دستور العمل محصول نیاز دارد، استفاده کرد.

طراحی نوار نقاله توزین دار

هنگام در نظر گرفتن نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله از این نوع، مهم است که بار استاتیکی سکوی توزین را در نظر بگیرید و بار لحظه ای روی آن در حداکثر توان عملیاتی چقدر باشد تا بتوان مشخصات صحیح محدوده های لودسل را امکان پذیر کرد.
به عنوان مثال، یک محصول پخته شده سبک وزن ممکن است فقط به یک سلول بار 2 کیلوگرمی نیاز داشته باشد، اما یک نوار نقاله بزرگ که زغال سنگ را حمل می کند ممکن است به چیزی نیاز داشته باشد که به برد 100 کیلوگرمی نیاز داشته باشد، پس از اینکه سکوی توزین و محصول هر دو در نظر گرفته شدند. این به این دلیل است که سکو ممکن است قبل از اعمال محصول، 50 کیلوگرم بار روی لودسل باشد، اما بار عبوری می تواند 50 کیلوگرم وزن اضافی را به همراه داشته باشد. هنگام راه اندازی سیستم، بار سکوی استاتیک 50 کیلوگرمی از محاسبات حذف می شود (وزن وزن).

سرعت نوار نقاله نیز باید در محاسبه در نظر گرفته شود. سرعت نوار نقاله ثابت است یا متغیر؟ اگر متغیر باشد، با تغییر آن باید به آن بازخورد داده شود، در غیر این صورت مقادیر وزن یا تعداد بسته های عبوری دارای خطا خواهد بود.

تولید کننده نوار نقاله توزین دار در ایران

شرکت امید عمران سهند تبریز ، تولید کننده انواع نوار نقاله ها ، قطعات مرتبت با نوار نقاله و تجهیزات جانبی نوار نقاله و همچنین ارائه دهنده خدمات مربوط به نوار نقاله در کشور است. این شرکت تولیدی با حذف واسطه های فروش امروزه در کنار کیفیت عالی محصولات قیمت مناسب تری را نیز ارائه میدهد. و آماده همکاری با انواع شرکت ها وقبول انواع سفارش و همکاری صنعتی است.

نوار نقاله صنایع غذایی

انواع مختلف نوار نقاله چیست

انواع مختلف نوار نقاله چیست (صنعتی)

سیستم‌های نوار نقاله صنعتی را تقریباً در همه جا می‌توان یافت عملاً همه صنایع تولیدی و فرآوری به روشی ایمن، قابل اعتماد و خودکار برای حمل مواد یا محصولات از یک مکان به مکان دیگر در یک واحد تولیدی نیاز دارند. فرقی نمی کند محصول مورد نظر قهوه آسیاب شده باشد یا شاسی وسیله نقلیه و قطعات خودرو ، سیستم های جابجایی مواد جزء ضروری تولید هستند. هنگام انتخاب طرح های جدید سیستم نوار نقاله برای کسب و کار خود، ده ها سوال وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهید. اینها تعیین می کنند که کدام نوع انتقال برای فرآیندهای تولید شما مناسب تر است. که باید قبل از تصمیم گیری نهایی به دقت در نظر بگیرید. در اینجا هفت نوع اصلی از نوار نقاله های صنعتی و آنچه می توانید از آنها انتظار داشته باشید ذکر شده است.

ساختار و عملکرد نوار نقاله ها

برای تشریح ساختار نوار نقاله ابتدا نیاز است تا مفهموم کانوایر و نوار نقاله را برسی کنیم . بطور کلی به هر وسیله ای که در انتقال محموله از نقطه الف در یک مسیر مشخص به نقطه ب موثر باشد کانوایر میگویند. واژه نوار نقاله نیز ترجمه همین واژه و دارا ی همین مفهوم منتهی در عرف عمومی صنعت نوار نقاله ها غالبا به کانوایر هایی که دارای تسمه یا زنجیز و قرقره باشند اطلاق میشود.

ساختار یک نوار نقاله شامل قطعات صنعتی چون :

 • الکتروموتور ها
 • با توان و مشخصات مختلف
 • گیربکس ها
  • حلزونی
  • کتابی
  • و سایر گیربکس ها
 • بلبلرینگ و یاتاقان ها
  • انواع بلبرینگ و یاتاقان
 • ساختار و استراکچر بدنه
 • پایه ها و چرخ ها
  • از جنس فلزات
  • از جنس پلیمر ها
 • رولیک ها
  • رولیک پرسی
  • رولیک برگشت
  • غلتک جوشی
  • رولیک راهنما
  • رولیک رفت و ..
 • چرخ دنده ها
  • چرخ های انتقال دهنده
  • چرخ های محرک
 • تسمه نقاله ها
  • لاستیکی
  • پلاستیک
  • فلزی

نوار نقاله های مارپیچ

یکی از اولین نوار نقاله هایی که اختراع شد و بسیار در صنایع و تولیدید ها مورد استفاده واقع شد. نوار نقاله های مارپیچ از زمان های قدیم وجود داشته است. مکانیسم این سیستم شامل یک تیغه مارپیچ (پیچ یا مارپیچ) است. که مواد مایع یا دانه ای را معمولاً درون یک لوله حرکت می دهد . نوار نقاله های مارپیچ گزینه خوبی برای مواد نیمه جامد هستند، مانند:

 • خوراک دام
 • مصالح
 • زباله های مواد غذایی
 • تراشه های چوب
 • گوشت
 • خاکستر دیگ بخار
 • زباله های جامد شهری و موارد دیگر

سرعت انتقال مواد با سرعت چرخش مارپیچ نقاله رابطه مستقیم دارد.نقاط ضعف این سیستم نوار نقاله شامل به خطر افتاده یا شکستن مواد و محموله ها، کاهش راندمان در شیب های بالا و… این واقعیت است که نمی توان از آن در فضاهایی که چندین خط تولید مورد نیاز است استفاده کرد. در عین حال، اگر یکپارچگی مواد ضروری نباشد (مانند حمل زباله)، نوار نقاله های مارپیچ قطعات متحرک کمی دارند و نگهداری و تمیز کردن آنها نیز آسان است.

انواع مختلف نوار نقاله چیست

آسانسورهای سطلی – Bucket Elevators

سیستم های نوار نقاله سطلی در دسته نوار نقاله های عمودی قرار می گیرند. آنها به منظور انتقال بارهای مواد فله ای قابل روان (مانند کود یا دانه) به سمت بالا در داخل یک سری سطل (ظروف چند طرفه) هستند. علاوه بر سطل ها، آسانسور همچنین به یک تسمه برای حمل سطل ها و انتقال کشش، یک منبع تغذیه برای حرکت تسمه، و لوازم جانبی برای جمع آوری مواد، بارگیری سطل ها، دریافت مواد تخلیه شده، محصور کردن آسانسور در صورت نیاز نیاز دارد. و مشابهاین سیستم های نوار نقاله قدرت محرکه کمی دارند و بنابراین کاملاً کارآمد هستند. با این حال، اجزای آسانسور سطلی نیاز به هزینه های نگهداری بالایی دارند و تمیز کردن تجهیزات چالش برانگیز است.

سیستم نقاله های پنوماتیکی – Pneumatic Conveyors

سیستم انقال پنوماتیک مواد فله خشک را از یک منطقه به منطقه دیگر از طریق فشار هوا (فشار مثبت) یا خلاء (فشار منفی) منتقل می کنند. چهار عنصر اساسی سیستم های های پنوماتیک عبارتند از منبع هوا، وسیله ای برای تغذیه مواد، خط انتقال و جداکننده هوا از مواد. این سیستم نقاله ها مواد را از طریق یک خط کاملاً محصور جابجا می کنند که احتمال تلفات مواد را به حداقل می رساند. بهترین مواد برای فشار هوا یا نوار سیستم های نقاله خلاء، پودرهای سیال، ریز و خشک هستند. برخی از مواد گلوله ای یا دانه ای نیز گزینه های خوبی هستند. سیستم های انتقال پنوماتیک برای موارد زیر مناسب هستند:

 • قند
 • نشاسته
 • آرد گندم
 • محصولات غذایی
 • ماسه ها
 • پودرهای فلزی

توجه : واژه Conveyors به معنی هر سیستم انتقالی است مواد و محموله هارا از مبدا تا مقصد انتقال دهد. برای همین به سیستم هایی که حتی نوار یا بلت نداشته باشند نیز نوار نقاله یا سیستم انتقال مواد ( به انگلیسی Conveyors ) نامیده میشود.

نوار نقاله تسمه ای – Belt Conveyors

مسلماً متداول ترین نوع نوار نقاله، سیستم های تسمه نقاله، تقریباً در هر صنعتی جایگاه شایسته خود را پیدا کرده اند. این سیستم دارای قرقره ها (دو یا بیشتر) و یک حلقه بسته (تسمه نقاله) است که به دور آنها می چرخد. می توان یک یا چند قرقره در سیستم را تغذیه کرد و تسمه را در جهت درست حرکت داد.

به طور کلی دو نوع اصلی تسمه نقاله وجود دارد:

 • برای مواد بسته بندی (جعبه، بسته، کیسه، اقلام جامد یا محصولات و غیره)
 • برای مواد فله (غلات، نمک، ماسه، سنگ معدن، زغال سنگ و غیره)

سیستم های تسمه از مواد بسیار متنوعی ساخته شده اند و در بسیاری از کاربردهای مختلف، نه تنها در محیط های صنعتی، استفاده می شوند. شما می توانید آنها را در فرودگاه ها، حمل بار، در رستوران ها، حمل و نقل غذا (به ویژه رستوران های سوشی)، در مراکز اسکی، حمل و نقل افراد و تجهیزات اسکی آنها و غیره مشاهده کنید. نوار نقاله را می توان برای جلوگیری از آلودگی و از دست دادن مواد محصور کرد، اما اگر بخشی از خطوط مونتاژ باشد نیز باز باشد. آنها انتخاب خوبی برای حمل بارهای سنگین تر هستند.

نوار نقاله زنجیری – Chain Conveyors

همانطور که از نام آنها پیداست، نوار نقاله های زنجیره ای از یک زنجیره بی پایان برای انتقال مواد به داخل خط تولید استفاده می کنند. زنجیر در هر انتهای خط از روی چرخ‌دنده‌ها می‌گذرد و می‌تواند اتصالات خاصی داشته باشد.

رایج ترین کاربرد برای نوار نقاله های زنجیره ای، جابجایی بارهای سنگین است – مواد حجیمی که بسیار پهن یا بسیار طولانی (یا هر دو) هستند، مانند ظروف صنعتی، جعبه های شبکه و پالت ها. این سیستم ها را می توان در صنعت داروسازی و همچنین صنعت خودرو نیز یافت. سیستم‌های زنجیره‌ای معمولاً قطعات خودرو را از طریق کارخانه‌های رنگ منتقل می‌کنند و به کارگیری رنگ راحت‌تر اجازه می‌دهند.

نگهداری این زنجیرها به خودی خود دشوار نیست، زیرا به جای جایگزینی کل زنجیره، می توان پیوندهای زنجیره ای را جایگزین کرد. با این حال، زنجیرها به راحتی تمیز نمی شوند و چرخ دنده های آنها اغلب نیاز به تعویض دارند و در نتیجه زمان خرابی طولانی مدت و نگهداری بیش از حد را به دنبال دارد. علاوه بر این، نوار نقاله های زنجیره ای برای کار کردن به انرژی زیادی نیاز دارند و مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند. آنها همچنین برای مواد فله مناسب نیستند زیرا مواد غذایی و مواد مشابه می توانند در زنجیره ها جمع شوند و به محلی برای رشد باکتری تبدیل شوند.