نوار نقاله تلسکوپی ایران تبریز

ساختار نوار نقاله تلسکوپی

ساختار نوار نقاله تلسکوپی

همانطور که میدانید نوار نقاله ها (به لاتین Conveyor) ماشین آلات صنعتی هستند. که متشکل از قطعاتی مانند؛ الکتروموتور ها ، یاتاقان ها ، گیربکس ها و انواع تسمه نقاله ها (Conveyor Belts) هستند. این قطعات بر روی استراکچر(Structure) یا ساختار کلی نوار نقاله سوار میشوند .و مانند تمام ماشین آلات باهم در عملکرد یک نوار نقاله ایفای نقش میکنند. بطور کلی و تعریف عامیانه نوار نقاله ها سیستم های انتقال دارای یک بلت متحرک از جنس لاستیک ، پی وی سی ، پلاستیک یا فلز میباشند. که با حرکت خود در طول مسیر موجب انتقال محموله ها میشوند. که برخی مزیت های استفاده از نوار نقاله ها شامل :

  • کاهش هزینه های خط تولید
  • کاهش فشار کاری نیروی کار در اختیار
  • افزایش چند برابری راندمان تولید
  • افزایش سرعت انتقال و بارگیری محموله ها
  • کاهش چشمگیر ضریب خطا و احتمال آسیب به محصولات و…

نوار نقاله تلسکوپی

این نوع نوار نقاله همانطور که از نامش نیز پیداست. نوار نقاله متناسب با حالت تلسکوپ میباشد. یعنی یک تسمه متحرک و ساختاری با قابلیت تنظیم طول، که در بارگیری اکثر محصولات امروزی انجام وظیفه میکند. نوار نقاله تلسکوپی (Telescopic conveyor) را میتوان در انبار ها ، تولیدی پوشاک ، تولیدی مواد شوینده ، صنایع الکترونیک و وابسته ، معادن ، ادارات پست و خلاصه هرجایی که نیاز به تخلیه و بارگیری باشد .مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختار نوار نقاله تلسکوپی

این کانوایر ها بطور کلی دارای ویژگی تنظیم طول برقی میباشند. اما قابلیت نوار نقاله تلسکوپی به همین ها خلاصه نمیشود و آپش های بیشتری را تولیدکنندگان به آن می افزایند. بطوری که این نوار نقاله ها با امکاناتی مانند جابجایی ریلی ، تنظیم ارتفاع ، نوار نقاله تلسکوپی با قابلیت نصب برروی سکو واز این دست ویژگی ها تولید میشوند. مزیت استفاده از نوار نقاله تلسکوپی علاوه بر افزایش سرعت بارگیری و آسان تر شدن روند بارگیری در کاهش هزینه های تولید نیز موثر است.چراکه از بکارگیری مداوم لیفتراک و جرثیق ها جلوگیری میکند. نوار نقاله های تلسکوپی در کشور هایی مانند چین ، آلمان ، آمریکا تولید میشوند. تولید کننده این محصول در کشور ایران نیز کمپانی امید عمران سهند میباشد.

تولید کننده نوار نقاله تلسکوپی

شرکت امید عمران سهند تبریز تولید کننده تخصصی انواع نوار نقاله ها و قطعات و لوازم جانبی آن در کشور است. این کمپانی با سالها تلاش شبانه روزی و تحقیق و دانش افزایی فنی توانسته تمام ملزومات نوار نقاله ها ازجمله نوار نقاله تلسکوپی را بومی سازی نموده و حتی طراحی نماید. این شرکت علاوه بر ایران نوار نقاله های خود را به سایر کشور های منطقه و جهان نیز نوار نقاله تلسکوپی عرضه داشته تا باعث درخشش نام ایران در جهان شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *