نوار نقاله توزین دار

طراحی نوار نقاله توزین دار

طراحی نوار نقاله توزین دار

سیستم نقاله چیست

به عبارت ساده، یک سیستم نوار نقاله بخشی ای از تجهیزات و ماشین آلات صنعتی است. که برای انتقال موثر کالاها، مواد یا مواد از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده است. یک سیستم نوار نقاله با طراحی هوشمند می تواند خروجی های تولید را بهبود بخشد، نیاز به جابجایی دستی را کاهش دهد. فضای کارخانه را افزایش دهد و حتی هزینه های عملیاتی را کاهش دهد. در تجربه ما، نوار نقاله می تواند راهی عالی برای بهبود سریع عملکرد یک تاسیسات باشد.
انواع مختلف سیستم های نوار نقاله به این معنی است که آنها به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. تا در اکثر تاسیسات نصب شوند و گزینه هایی متناسب با اندازه تسهیلات، بودجه و اهداف پروژه دارند.

حوه طراحی سیستم نوار نقاله

سیستم‌های نوار نقاله بخش ضروری بسیاری از محیط‌های تولید و بسته‌بندی در بخش‌های مختلف برای اطمینان از افزایش بهره‌وری تولید هستند. در این مقاله راهنما نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله، با محوریت نوار نقاله توزین دار و آنچه که آنها هستند. و همپنین ملاحظات کلیدی در طول طراحی و نصب آنها را توضیح می دهیم.

عوامل کلیدی در طراحی نوار نقاله

عملکرد کلیدی


اولین چیزی که مهندسان ما ایجاد می کنند، نیازهای کاربر نوار نقاله (ها) است. یعنی وظیفه اصلی آن چیست؟ آیا برای کاهش حمل و نقل دستی، ارائه یک عملکرد فرآیند خاص. مانند خنک کردن، یا افزایش اتوماسیون یک فرآیند، مانند رد کردن محصول از مشخصات یا تقسیم مقادیر محصول به ایستگاه ها یا ماشین های مختلف است؟
ما همچنین میزان تعامل انسانی مورد نیاز و نوع عملیاتی را که باید در نوار نقاله(ها) انجام شود. به عنوان مثال ایستگاه های بسته بندی انعطاف پذیر، تعیین می کنیم.

محدودیت های فضایی


فضا یکی از اولین چیزهایی است که مهندسان ما هنگام نزدیک شدن به یک پروژه سیستم نقاله جدید در نظر می گیرند. فضا برای اکثر تاسیسات تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است. یعنی درک طرح کارخانه موجود و روابط بین تجهیزات مختلف برای طراحی یک سیستم موثر بسیار ضروری است.

محیط


ملاحظات محیطی سایت و محل قرار گیری یا دپو و همچنین محل استفاده ؛ مانند هرگونه خطر بالقوه (مثلاً سلامتی نیروی کار)، رطوبت و دما مورد نیازاست . و همچنین هر گونه مسائل آلودگی متقابل، به ویژه در تولید مواد غذایی، کلیدی هستند.
ما همچنین باید الزامات بهداشتی را در نظر بگیریم – برای مثال میزان تمیز کردن مورد نیاز و نوع آن. این مهم است! زیرا به ما کمک می کند تا نوار نقاله را طراحی کنیم. – به عنوان مثال شامل سینی های گیره، کناره های کشویی یا تسمه هایی که به راحتی قابل جدا شدن هستند.

تجهیزات موجود


ما در شرکت امید عمران سهند ؛ هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله، باید تجهیزات موجود شما را به طور کامل بدانیم. تا از ادغام کامل آن در طراحی نهایی (در صورت نیاز) اطمینان حاصل کنیم. این شامل پیدا کردن سازنده و درک سیستم های موجود است .


مواد در حال انتقال


برای طراحی مؤثرترین سیستم، باید بدانیم که دقیقاً چه چیزی برای حمل و نقل نیاز دارد. این شامل مواردی مانند اندازه، سرعت و سرعت انتقال، ترکیب، توانایی جریان، رطوبت، اشتعال پذیری و دمای مورد نیاز است. هنگامی که به نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله فکر می کنیم. همچنین باید بدانیم که محصول چگونه باید جابجا شود. (یعنی پیوسته یا به صورت دسته ای یا در مسیر های مارپیچی و شیب دار) زیرا این امر بر طراحی نهایی تأثیر می گذارد. محصول همراه با محیط بر انتخاب مصالح ساخت نوار نقاله تاثیر می گذارد.

نوار نقاله ، ماشینی برای هر صنعت

نواع مختلفی از نوار نقاله برای تقریباً هر صنعتی وجود دارد که می توانید به آنها فکر کنید. یعنی انواع نوار نقاله در صنایع بسیار متنوع است. از جمله:

 • نوار نقاله پالت
 • نوار نقاله های سربار
 • نوار نقاله های شیب دار و نزولی
 • نوار نقاله های مارپیچی اسپیرال
 • نوار نقاله لاستیکی معادن
 • نوار نقاله های آخر
 • نوار نقاله های سیمی
 • نوار نقاله مارپیچ مدولار
 • نوار نقاله های هوا مکانیکی
 • نوار نقاله های غلتکی
 • نوار نقاله های سطلی
 • نقاله ها با سیستم خنک کننده
 • نوار نقاله های توزین دار
 • نوار نقاله های ارتعاشی
 • نوار نقاله های زنجیره ای پلاستیکی
 • نوار نقاله های قابل حمل
 • نوار نقاله های انعطاف پذیر
 • نوار نقاله های مغناطیسی
 • نوار نقاله های توزین دینامیک “پویا” و…

نوار نقاله توزین دار : نوار نقاله توزین پویا

نوار نقاله های توزین پویا وزن محصول را هنگام عبور از یک نقطه از نوار نقاله اندازه گیری می کنند – می توان از آنها برای نشان دادن وزن کل محصول و وزن لحظه ای عبور از آن نقطه استفاده کرد.

آنها از مجموعه ای از لودسل ها تشکیل شده اند که از یک طرف به یک نقطه استاتیک و دیگری به یک وسیله مکانیکی که بار محصول را حمل می کند متصل می شوند. این می تواند صفحه ای با اندازه ثابت باشد که تسمه نقاله از بالای آن عبور کند، یا روی یک نوار نقاله بزرگتر با محصول سنگین تر، مجموعه ای از غلتک های نگهدارنده باشد که دوباره نوار نقاله از بالای آن عبور می کند.
نوار نقاله های توزین پویا را می توان در هر صنعت یا برنامه ای که وزن باید کنترل یا نظارت شود، استفاده کرد. آنها را می توان برای نظارت بر کل محصول تولید شده یا برای کنترل خوراک محصول خام در یک فرآیند تولید، بر اساس آنچه دستور العمل محصول نیاز دارد، استفاده کرد.

طراحی نوار نقاله توزین دار

هنگام در نظر گرفتن نحوه طراحی یک سیستم نوار نقاله از این نوع، مهم است که بار استاتیکی سکوی توزین را در نظر بگیرید و بار لحظه ای روی آن در حداکثر توان عملیاتی چقدر باشد تا بتوان مشخصات صحیح محدوده های لودسل را امکان پذیر کرد.
به عنوان مثال، یک محصول پخته شده سبک وزن ممکن است فقط به یک سلول بار 2 کیلوگرمی نیاز داشته باشد، اما یک نوار نقاله بزرگ که زغال سنگ را حمل می کند ممکن است به چیزی نیاز داشته باشد که به برد 100 کیلوگرمی نیاز داشته باشد، پس از اینکه سکوی توزین و محصول هر دو در نظر گرفته شدند. این به این دلیل است که سکو ممکن است قبل از اعمال محصول، 50 کیلوگرم بار روی لودسل باشد، اما بار عبوری می تواند 50 کیلوگرم وزن اضافی را به همراه داشته باشد. هنگام راه اندازی سیستم، بار سکوی استاتیک 50 کیلوگرمی از محاسبات حذف می شود (وزن وزن).

سرعت نوار نقاله نیز باید در محاسبه در نظر گرفته شود. سرعت نوار نقاله ثابت است یا متغیر؟ اگر متغیر باشد، با تغییر آن باید به آن بازخورد داده شود، در غیر این صورت مقادیر وزن یا تعداد بسته های عبوری دارای خطا خواهد بود.

تولید کننده نوار نقاله توزین دار در ایران

شرکت امید عمران سهند تبریز ، تولید کننده انواع نوار نقاله ها ، قطعات مرتبت با نوار نقاله و تجهیزات جانبی نوار نقاله و همچنین ارائه دهنده خدمات مربوط به نوار نقاله در کشور است. این شرکت تولیدی با حذف واسطه های فروش امروزه در کنار کیفیت عالی محصولات قیمت مناسب تری را نیز ارائه میدهد. و آماده همکاری با انواع شرکت ها وقبول انواع سفارش و همکاری صنعتی است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *